Domain Yurdu üzerindeki temel hizmetler ücretsizdir. Ancak satın alma işlemi gerçekleşirse komisyon ücreti tahsil edilir.
Satıcılardan satış gerçekleşmedikçe bir ücret tahsil edilmez, alıcılar ise gördükleri fiyat dışında ekstra bir ödeme yapmazlar, işlem ücreti satıcının komisyonundan düşülerek tahsil edilecektir.


Ücretsiz Temel Hizmetler


Hizmet Fiyatı
Üyelik Ücretsiz
Süresiz İlan Ekleme (Domain, Websitesi, Marka Ekleme) Ücretsiz


Ücretli Hizmetler


Satış Gerçekleşirse
Alıcı, belirtilen tutarı öder ve Domain Yurdu üzerinde başka bir ödeme yapması gerekmez. Alıcılar için tüm işlemler ücretsizdir.

Satıcı ise sadece ürünü satıldığında ödeme yapar. Bu işlem için ise satıcıdan bir ödeme talep edilmez. Sadece gerçekleşen satış karşılığında Domain Yurdu kendi komisyonunu keserek satıcıya ödemesini aktarır.

Domain Yurdu, sektördeki en iyi komisyon oranlarından birine sahiptir. Bunun yanında değişen komisyon oranları ile yüksek hacimli işlemlerden daha az komisyon alır. Alınan komisyon oranları ise şu şekildedir:

Satış Tutarı Komisyon Oranı
0 - 24.999 TL arası işlemlerde %10   *   **
25.000 TL - 249.999 TL arası işlemlerde %8   **
250.000 TL ve üzeri işlemlerde %6   **

* Taban Satıcı Komisyonu: Tüm işlemlerde satıcıdan kesilecek taban komisyon 100 TL'dir. Bu nedenle 1.000 TL ve altı işlemlerde ödeyeceğiniz komisyon tutarı göreceli olarak %10'un üzerine çıkacaktır. 100 TL'lik taban komisyon tutarı nedeniyle belirli bir tutarın altındaki işlemlerin Domain Yurdu aracılığında yapılması maalesef pek de verimli olmayacaktır.

** Gizlilik Komisyonu: Yapılan satışları ve bedellerini Domain Yurdu duyurma hakkına sahiptir. Eğer ki alıcı ya da satıcı yapılan işlemin gizli kalmasını talep ediyorsa bu durumda Domain Yurdu bu gizlilik karşılığında %2 ek komisyon tahsil edecektir. Gizlilik talebinin satıcının komisyonu aktarılmadan önce Domain Yurdu'na bildirilmesi gerekmektedir.Ürün Promosyonları

Domain Yurdu'nda satıcılar ürünlerini ücretsiz olarak listeleyebilirler. Bunun yanında eğer ürünlerinin satış ihtimallerini daha da artırmak isterlerse ürünlerinin daha da etkili tanıtılmasını sağlayacak ek hizmetler satın alabilirler. Bu hizmetlerimiz ve fiyatları şu şekildedir:

Hizmet Tipi Ücreti Geçerlilik Süresi
Öne Çıkarma:
Anasayfadaki "Öne Çıkarılanlar" arasında ürününüz dönüşümlü olarak yayınlanır. Eğer ki ziyaretçi "Tüm Öne Çıkarılanlar" bağlantısına tıklarsa ayrı bir listelemede ürününüzü ayrıca görecektir.
250 TL 1 ay

* Notlar: Eğer ki ürününüz yeterli kalitede ve mâkul bir fiyatlandırmada değilse bu ürün promosyon hizmetlerini alıyor olmanızın pek bir anlamı olmayacaktır. Zaten talep edilen bir ürününüz varsa bu tarz hizmetler almanız ürününüze gelecek talepleri artırabilir ancak hiç talep edilmeyen bir ürüne sahipseniz bu hizmetleri almanız maalesef paranızı boşa harcamanız anlamına da gelebilir. Lütfen bu hizmetleri satın almadan önce bizden öneri alınız.Özel Ek Hizmetler

Hizmet Fiyatı
Premium Domain Aracılığı:
Alcıya ya da satıcıya özel olarak standart hizmetlere ilave olarak danışmanlık, değerleme, alıcı/satıcılarla iletişim, tanıtım/davet, pazarlık, kimlik gizleme, transfer desteği vb. faydaları da kapsayabilen tam paket özel hizmettir.
Alış/Satış tutarının %12'si
*(Minimum tutar: 1.000 TL'dir. Yurtdışı alımlarda +%18 KDV eklenecektir.)
Domain / Marka Danışmanlığı Talebe Göre Değişken - Fiyat Alınız
Premium Domain Değerleme 500 TL
Portföy Değerleme Talebe Göre Değişken - Fiyat Alınız
Yakalama (Backorder ve İhale Takibi) Alış tutarının %10'u + %18 KDV
*(Minimum tutar: Alış fiyatının %18 KDV'si + 1.000 TL'dir )
İzleme ve Koruma Talebe Göre Değişken - Fiyat Alınız