Domainlerinizi hemen Domain Yurdu'na ücretsiz ekleyin, daha fazla potansiyel alıcıya ulaşın, kolayca ve güvenle satın.

Domain Yurdu domain alıcı ve satıcılarını bululşturan ve güvenli domain (alan adı) satış imkânı sunan bir pazaryeridir.

Domain Yurdu'na üye olmak ve domainlerinizi sisteme ekleyerek listelemek, onları açık artırmalara çıkarmak tamamen ücretsizdir!

Bunun için tek yapmanız gereken sisteme üye olmak ve üye girişi yaptıktan sonra yönetim panelinizdeki "Domain Ekle" sayfası üzerinden domainlerinizi kolayca eklemek.

Domain Yurdu'na hemen üye olun.
Üye olmak için buraya tıklayın.Domainlerimi Nasıl Satışa Çıkarabilirim?

Domain Yurdu'nda domainlerinizi satışa çıkarmak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle sisteme ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemi sırasında ekleyeceğiniz domainlerin whois bilgilerinde yer alan e-posta adresinizi girmeniz otomatik whois kontrolü için gereklidir. Girdiğiniz e-posta adresinize bir aktivasyon kodu gönderilecek, böylelikle de ilgili e-posta adresine erişiminizin olduğunu ispatlamış olacaksınız. Aktivasyon işleminizi de yaptıktan sonra artık üye girişinizi yapabilirsiniz.

Üye girişi yaptığınızda yönetim panelinize gireceksiniz. Panelinizdeki "Domain Ekle" sayfası üzerinden domainlerinizi aynı anda 100 domaine kadar ekleyebilirsiniz. "Domain Ekle" sayfasındaki açıklamalar sizi yönlendirecek ve bir sonraki adımda da domainlerinizin fiyat ve kategori bilgilerini gireceksiniz. Bu işlemden sonra ise domainleriniz onay için beklemeye alınacaktır. Manuel kontrole tabi tutulan domainleriniz onaylandığında ise sistem üzerinden ücretsiz olarak listelenecektir.


Domain Satış Süreci Nasıl İşlemektedir?

Domain Yurdu üzerinde satmak için listelediğiniz bir domaininiz eğer "Hemen Al" fiyatı belirlediyseniz hemen alınabilir ya da size bir teklif verilebilir. Fiyatı belirlenmemiş domainler otomatik olarak "Teklife Açık" domainler olarak yer almaktadır.

Sistem üzerinden domainlerinizden birine bir teklif aldığınızda bu teklif bilgisi hem panelinizdeki "Satış Merkezi" sayfasında yer alacaktır, hem de teklif aldığınız domain ile ilgili bir bilgilendirme e-postası alacaksınız. Aldığınız bu teklifi reddedebilir, teklife karşı teklif verebilir ya da teklifi kabul ederek satın alma sürecini başlatabilirsiniz.

Alıcı domaininiz için belirlenen "Hemen Al" tutarını ödediğinde ya da teklifinizi kabul edip bu tutarı ödediğinde ödeme dekontu ile birlikte size transfere başlayabileceğiniz bilgisi geçilecektir. Alıcının talep ettiği şekilde transfer işleminin gerçekleştirilmesi için Domain Yurdu olarak size gerekli desteği sunuyor olacağız.

Transfer işlemi tamamlandığında ve alıcı bunu teyit ettiğinde ise Domain Yurdu maksimum %10 olan komisyon tutarını yapılan ödemeden tahsil ederek kalan tutarı dilediğiniz ödeme yöntemi ile size aktaracaktır. Domain Yurdu komisyon oranları için ücretler sayfasına göz atabilirsiniz.

Transferde sorun yaşanması durumunda ise alıcının yaptığı ödeme aynen kendisine geri aktarılır. Yapılan tüm işlemler Domain Yurdu'nun "güvenli ticaret" hizmeti ile koruma altındadır.

Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atabilirsiniz.


Hazır mısınız?
Domainlerinizi satmaya başlamak için hemen buraya tıklayın, üye olun.