DOMAİN AL - ALAN ADI SATIN ALMAProjenizle ilgili iyi bir domain mi arıyorsunuz? Satışa sunulan binlerce domain arasında aradığınız domaini bulun güvenle satın alın.

Domain Yurdu domain alıcı ve satıcılarını bululşturan ve domain (alan adı) alım satımının güvenli ve pratik olmasına imkân sağlayan bir pazaryeridir.

Domain almak için hemen sol taraftaki kategorilerden ilgilendiklerinize giderek domain seçebilir ya da aşağıdaki arama kutusu üzerinden anahtar kelimelerle aramanızı yapabilirsiniz:
Domain Alımı Hakkında Özet Bilgiler


Grafik üzerinde domain alım işleminin işleyişine bir göz atın:

Domain Yurdu'nda Sistem Nasıl Çalışır?

Adım adım çalışma prensibimizi görün.Domain Yurdu'nda beğendiğiniz bir domaini eğer domainin "Hemen Al" fiyatı belirlenmişse hemen alabilir, domaine bir fiyat teklifinde bulunabilir ya da açık artırmadaki bir domain için teklif vererek açık artırmaya katılabilirsiniz.

Ödemelerinizi PAYTR'nin güvenli altyapısı aracılığıyla kredi kartınız ya da banka kartınızla gerçekleştirebilir, anlaşmalı kartların taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz.
Dilerseniz de banka hesaplarımızdan birine havale/EFT geçebilir ya da PTT posta çeki hesabımıza ilgili tutarı aktarabilirsiniz.

Ödemenizi yapmanızın akabinde Domain Yurdu sizinle iletişime geçerek transfer talebinizle ilgili sizden detaylı bilgiler alacaktır. Daha sonra da satıcı ile iletişime geçerek ödemenin alındığını ve verdiğiniz bilgilerdeki hususlar dikkate alınarak transfere başlaması gerektiğini bildirecektir.

Transfer işlemi Domain Yurdu'nun gözetiminde gerçekleştirilir ve gerekli destek taraflara sağlanır. Transfer süreci tamamlandığında yaptığınız ödeme komisyon tutarı düşülerek satıcıya aktarılır. Komisyon tutarı satıcıdan alınmaktadır, alıcı olarak domain fiyatı dışında bir ödeme yapmanız gerekmez. (Not: Firmalar arası dış transfer işleminde domain tescil firmanız transfer ücreti altında domaini 1 yıl uzatma karşılığında sizden yaklaşık 30 TL'lik bir tutar tahsil edecektir. Bu tutar firma içi transferlerde gerekli olmamaktadır.)

Domain transferi sırasında bir sorun yaşanması durumunda ödediğiniz tutar olduğu gibi size geri aktarılır. Tüm işlemler Domain Yurdu'nun "güvenli ticaret" hizmeti ile koruma altındadır.

Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atabilirsiniz.


Grafik üzerinde iyi bir domainin önemine bir göz atın:

İyi Bir Domain Neden Önemlidir?

Avantajlara 3 maddede kısaca göz atın.